Belediye İşhanı No:109 KARAMAN / Merkez
Haftaiçi 09:00-18:00
+90 532 175 33 36

APARTMAN KURALLARI

APARTMAN KURALLARI

Komşuluk çatısı altında bir arada yaşamak her daire sakini için önemli olan kuralların düzenlenmesiyle sağlanabilir. Ancak tüm sakinler aynı şekilde iyi bir ortak yaşam için çaba gösterdiklerinde apartman ve dairenin gerçek bir yuva olabileceği fikrimize katılıyorsunuzdur. Lütfen takiben sunulan maddeleri sizin ve komşularımızın davranış biçimini belirleyen ve sınırlayan birer yöntem olarak kabul edin.

1-) Apartman giriş kapısı devamlı kapalı bulundurulacak, Sakinler apartman giriş kapısının anahtarlarını yanında bulunduracak komşularını kapı açtırmak için rahatsız etmeyecektir.

2-) Apartman giriş kapısının kapanmaması için kapının önüne taş, tuğla, tahta gibi şeyler konulmayacaktır.

3-)Bina dış kapının sakinler tarafından devamlı kapalı tutulması, apartman sakinlerinin can ve mal güvenliği bakımından da önem arz etmektedir. Onun için her sakinin giriş ve çıkışlarda kapıları kapaması gerekmektedir.

4-) Asansör, diafon, zil, kapı otomatiği gibi elektrik, elektronik sistemle çocukların oynamasına müsaade edilmeyecek görenler tarafından ikaz edilecek bu sistemlerin arızalarına sebep olan çocukların ebeveynlerine bu yüzden doğan hasar ödetilecektir.

5-) Asansörle eşya, yük taşımak kesinlikle yasaktır. Taşınması halinde doğacak hasar ve can kaybından taşıyan kişi sorumludur. Ayrıca asansöre taşıyabileceğinden fazla insan binmesinden veya asansör güvenlik sensorlerı ile ilgili önünü kapatmaktan kaynaklanacak can, mal vb. kayıp ve hasarlardan kişiler sorumludur.

6-) Çocukların yanlarında ebeveynleri olmadan asansöre binmesi tehlikeli ve yasaktır. Doğacak olaylardan yönetim sorumlu değildir.

7-) Apartmanın girişine ve kat aralarına bisiklet, motosiklet, çöp arabası, kovası, pazar arabası, vb. malzeme konulması yasaktır. Koyanların malzemeleri apartmanın dışarısına bırakılacaktır

8-) Apartmana gece eşya taşımak, onarım maksadıyla gürültülü faaliyet yapmak yasaktır. Özelliklede yasal olarak korunan gece saatleri(22.00- 06.00) ve dinlenme saatleri (işgünleri 06.00 - 07.00 ve 20.00 -22.00 ve genel olarak Pazar günleri) olarak belirlenmiştir. Apartmanda tadilat yapacakların tadilatlarını hafta içi 09.00 - 18.00 saatleri arası; hafta sonu 10.00 - 18.00 saatleri arası yapmaları gerekmektedir. Uymayanlar yönetim tarafından ikaz edilerek en yakın karakol veya Zabıta Müdürlüğü’ne bildirilip gerekli yasal işlemler başlatılacaktır.

9-) Bina altları, bina içlerini, asansör, merdivenler, bina girişleri, havalandırma boşluklarını temiz kullanılması sağlanması, izmarit, çekirdek kabuğu, çamaşır, çöp vs. atılması yasaktır. Çöplerinizi apartman girişine bırakmayınız.

10-) Balkonlardan ve merdiven boşluklarından çöp atmak, halı, kilim, sofra bezi vs. silkelemek yasaktır.

11-) Balkonlarda yukarıdan aşağı halı, kilim, yorgan, battaniye vs… asılıp sarkıtılması, balkonlardan aşağı su akıtılması veya damlatılması yasaktır.

12-) Balkonlarda ve cam kenarlarında çiçek, saksı, çamaşırlık vb. gibi hareketli malzemelerin bulundurulması bunların düşmesi neticesinde insanlarda ölüm, yaralanma, araçlarda ağır hasarlara neden olabileceğinden koyulması yasaktır.

13-)Apartman sakinlerini rahatsız edecek şekilde yüksek sesle televizyon, radyo, müzik dinlemek, yüksek sesle konuşmak Kat malikleri Kanununa göre yasaktır.

14-) Apartman bahçesine site sakinlerinin getireceği çiçek, ağaç, süs bitkisi gibi bitkiler yönetimce belirlenecek plan proje dâhilinde dikilecektir.

15-)Balkonlara alt katlara su sızacak, rahatsız edecek ve hoş gelmeyecek şekilde çamaşır, kilim, halı, yorgan, battaniye asılması yasaktır.

16-) Balkon ve cam mermerleri su dökülerek değil alt kattaki diğer sakinleri rahatsız ve mağdur etmeyecek şekilde temizlenmelidir.

17-) Balkonlardan aşağıya yemek ve yemek artıkları dökülmesi, balkonlardan aşağıya çöp torbası, şişe, kova, kemik vb. atılması yasaktır.

18-) Demirbaşlar / aidatlar, yönetimce hesaplanan giderler her ayın 15-25 arasında bildirilip ilan panosuna asılacak ve kat sakinleri tarafından bu tarihler arasında ödenecektir. Ödemelerini zamanında yapmayan kat maliki / sakini hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

19) Asansörde,yangın merdivenlerinde,bodrum katında ve apartman boşluğunda sigara içmek kesinlikle yasaktır !!! İçenler için yasal işlem başlatılacaktır.


Amacımız, hızlı ve ekonomik bir şekilde müşteri odaklı uzman kadromuz ile yaşam alanlarınızı profesyonelce yönetilmesini sağlamaktır. Bizi şekillendiren sizler ve sizlerin beklentileridir. Ortak yaşam alanları ile ilgili her türlü sorununuzda ve ihtiyacınızda sorumluluk almak ve profesyonel çözümler sunmak için varız

Bize Ulaşın

Belediye İşhanı No:109 KARAMAN / Merkez Sabit:+90 338 212 8 212 GSM:+90 532 175 33 36 GSM 2:+90 532 175 33 67 Email:bilgi@adiragrup.com
© Copyright 2018 | Adira Grup Tüm Hakları Saklıdır.

Pienart'la Çalışıyoruz